Skip to content
15 rad, jak stmelit remote týmy

15 rad, jak stmelit remote týmy

24 novembre 2020

Práci na dálku vnímají kandidáti jako jedno velké plus. Ale pozor, začlenění na dálku není snadný proces a nemělo by se podceňovat.

Pokud nebudeme postupovat správně a nevezmeme v potaz potenciální rizika, veškerá snaha může být kontraproduktivní a zbytečně se tak můžeme připravit o vhodné zaměstnance. V roce 2020 byly vzhledem k vývoji společnosti „hozeny“ do vody a v podstatě ze dne na den se musely adaptovat na práci z domu. Při nastavování procesů práce na dálku se často zapomíná na důležitý aspekt, který kanceláře ze své podstaty naplňují – lidský kontakt.

Pokud každý pracuje sám u sebe doma, těžko si s kolegou popovídá u kávy v kuchyňce. Jak small talk nahradit? Pojďme se podívat na 15 tipů, jak lépe stmelit členy vzdálených týmů.

V tomto e-booky

Berte v úvahu péči o děti

Během pandemie, kdy byla většina škol a jeslí zavřená, jsme si uvědomili, jak je zajištění péče o děti z pohledu pracovního výkonu důležité. Je zřejmé, že toto téma se přímo dotýká firem. Tím, že rodičům nabízejí služby v podobě hlídání dětí, nebo přispívají na jeho financování, se i ve velké míře podílejí na jejich začleňování do společnosti (zejména matek).

Omezte meetingy, jejich počet i délku

Časté a nekonečné meetingy ničí zdravé pracovní prostředí. A proto jak v kanceláři, tak na home office omezte frekvenci a délku pracovních schůzek ve prospěch lepšího začlenění zaměstnanců do týmu. Existuje celá řada pravidel, některá důležitá, jiná méně. Věnujte pozornost přípravě, omezte délku na 30 minut, stanovte počet účastníků, každému z nich přiřaďte konkrétní úkol a klidně zakažte používání telefonů během schůzky.

Zveřejňujte informace

Otázka přístupu k informacím znamená pro podniky velké téma. Ústní a neformální přenos informací stále hraje ve firmách důležitou roli. V remote týmu se otázka přístupu k informacím ještě komplikuje a v závislosti na vazbách jednotlivců se setkáváme s informační nerovností, která má v konečném důsledku dopad na výkonnost zaměstnanců.